Vzrušujúce

INDOOROVÉ  A  OUTDOOROVÉ  AKTIVITY

LETNÁ SEZÓNA

V letnej sezóne je Tatranská Lomnica vhodným východiskom pre vysokohorské túry na Sliezsky dom, Slavkovský štít, Zbojnícku chatu, Skalnaté pleso, výlety do Popradu, Kežmarku alebo Belianskej jaskyne.

Nielen v letnej sezóne je hotel ideálnym východiskovým bodom pre podnikanie krátkych prechádzok v okolí Tatranskej Lomnice, pre vysokohorské túry do Skalnatej doliny, Huncovskej kotlinky, Doliny bielej vody, do masívu Lomnického a Kežmarského štítu, výlety do Belianskej jaskyne, Javoriny a Ždiaru.

Neďaleko Hotela Tulipán*** je nástupná stanica kabínkovej lanovky na Skalnaté pleso, s možnosťou prestupu na lanovku na Lomnický štít. Okolie ponúka vhodné trasy aj pre cykloturistiku.

Vyvezte sa pozemnou lanovkou zo Starého Smokovca na Hrebienok a spoznajte krásu Tatranskej prírody. Dobre situovaný Hrebienok je ideálnym miestom pre letné vysokohorské túry.

Navštívte Bílikovu, Rainerovu chatu, alebo sa prejdite k najznámejším tatranským Vodopádom Studeného potoka, ktoré sú vzdialené od pozemnej lanovky iba 30 minút.

ZIMNÁ SEZÓNA

V zimnej sezóne sú lyžiarom k dispozícii tieto lyžiarske strediská:
  • lyžiarsky vlek v stredisku Horný Smokovec, v blízkosti hotela Bellevue.
  • lyžiarske vleky v stredisku Jakubková lúka vhodné pre začiatočníkov a deti.
  • lyžiarske stredisko Hrebienok dostupné pozemnou lanovkou zo Starého Smokovca s lyžiarskymi terénmi rôznej obtiažnosti.

V okolí poskytujú služby aj viaceré lyžiarske školy, ski servisy a požičovne športových potrieb. Milovníkov zimných športov poteší sánkarská a bobová dráha z Hrebienka do Starého Smokovca a dobré upravené terény pre bežecké lyžovanie v okolí hotela.

V zime sú lyžiarom k dispozícii priamo v Tatranskej Lomnici 3 vleky – Jamy, Čučoriedky, sedačková lanovka do Lomnického sedla a kabínková lanovka na Skalnaté Pleso, ako aj služby lyžiarskych škôl, skiservisov a požičovní športových potrieb.

Lyžiarske stredisko JAMY,vzdialené od hotela len 1 km, ponúka upravenú a umelo zasnežovanú trať stredne ťažkej náročnosti s možnosťou nočného lyžovania. Náročnejším lyžiarom je určený svah z Lomnického sedla, ktorý patrí k najlepším lyžiarskym terénom vo Vysokých Tatrách s dobrými lyžiarskymi podmienkami až do začiatku mája. Možnosti zimných športov neodmysliteľne rozširuje aj prírodné klzisko.

NEVIETE ČO ROBIŤ VO VYSOKÝCH TATRACH? TU SÚ
TIPY NA INDOOROVÉ A OUTDOOROVÉ ATRAKCIE
V TATRANSKEJ LOMNICI A OKOLÍ

TATRABOB
jazda na koľajnicovom bobe
Divoká adrenalínová jazda na koľajnicovom bobe v Tatranskej Lomnici. Atrakcia sa nachádza neďaleko hotela TULIPÁN.
viac >
LETNÝ TUBING
jazda na gumenom kolese
Zažijete divokú jazdu na gumenom kolese na 100m dráhe s klopenými zákrutami. Atkakcia sa nachádza na Hrebienku, v Starom Smokovci.
viac >
MÚZEUM TANAP
múzeum prírody a krajiny
Príjemnou zmenou môže byť i návšteva múzea TANAPu, ktorého expozície sú venované prírodovede, histórii, ochranárstvu a etnografii. Múzeum sa nachádza 100 m od Hotela Tulipán***.
viac >
TATRANSKÁ LYŽOVAČKA
lyžovanie na tatranských zjazdovkách
Navštívne jedno z tatranských lyžiarskych stredísk a zažite naozajstnú vysokohorskú lyžovačku vo Vysokých Tatrách. Lanovka k najbližším lyžiarskym tratiam ide priamo z Tatranskej Lomnice.
viac >
HORSKÉ TÚRY
pešia turistika v Tatrách
V Tatrách môžete podniknúť nespočetné množstvo túr a prechádzok s menšou i väčšou náročnosťou. Kochajte sa krásami tatranskej prírody, dýchajte dobrý vzduch a nezabudnite sa zastaviť v útulných tatranských chatách.
viac >
BOTANICKÁ ZÁHRADA
expozícia tatranskej prírody
Na severo-východe Tatranskej Lomnice, pri hoteli TITRIS, sa nachádza botanická záhrada s expozíciou tatranskej prírody. Pokochajte sa nádhernými prírodnými zákutiami a obdivujte rozmanitosť a krásu tatranskej prírody.
viac >
BELIANSKA JASKYŇA
jaskyňa
V prípade nepriaznivého počasia, môžete navštíviť jedinú prístupnú jaskyňu vo Vysokých Tatrách. Jaskyňa sa nachádza v obci Tatranská Kotlina, asi 10 km od Hotela Tulipán***.
viac >
TRICKLANDIA
galéria optických ilúzií a trick-artu
TrickLandia v Starom Smokovci je miesto, kde zažijete jedinečné putovanie Slovenskom v galérii trick-artu a optických ilúzií. Má 15 trick-artových obrazov, rozšírenú realitu, antigravitačné miestnosti a zrkadlové bludisko.
viac >
TATRANSKÝ ĽADOVÝ DÓM
sochárske umenie z ľadu
Tatranský ľadový dóm na Hrebienku je už niekoľkoročnou pravidelnou atrakciou, ktorá každoročne láka tisíce návštevníkov Tatier. Úžasné ľadové sochy a objekty od umeleckých sochárov si získajú aj Vás.
viac >
DOBRÁ HRAČKA
galéria kreatívnych hračiek
Galéria Dobrá Hračka v Tatranskej Lomnici je miesto, kde nájdeš množstvo hier a atrakcií, naučíš sa dopravné predpisy, vyskúšaš si rôzne hračky, s ktorými sa dokážu hrať deti aj dospelí.
viac >
POLIANKOVO
digitálna galéria a kaviareň
Poliankovo je digitálna galéria a kaviareň v Tatranskej Polianke. Na ploche 500 m2 získte neopakovateľný vizuálny zážitok. Pomocou moderných technológií priblížujeme umenie všetkým ľuďom, ktorí nás navštívia.
viac >
VEVERIČÍ LANOVÝ PARK
adrenalínová zábavka v lanovom parku
Veveričí lanový park sa nachádza na Štrbskom Plese. Na svoje si prídu aj "veľké veverice" (dospelí) aj malé veveričky (deti). Trať pre veľké veverice je postavená z 25 lanových prekážok a trať "Mini" pre malé veveričky.
viac >
SKI MÚZEUM
múzeum venované lyžovaniu
Expozícia SKI MÚZEA v Tatranskej Lomnici sa venuje histórii vzniku a vývoja zimných športov vo Vysokých Tatrách od ich samého počiatku až do roku 1945.
viac >
CHODNÍK KORUNAMI STROMOV
náučný nadúrovňový chodník
20 minút od hotela Tulipán, v Bachledovej doline, nájdete nadúrovňový chodník, ktorý Vám umožní spoznať les a krajinu z úrovne korún stromov.
viac >
AREÁL BEŽECKÉHO LYŽOVANIA
bežkovanie
Milovníci klasického bežeckého lyžovania nájdu na Šrtbskom plese výborne upravené bežecké trate, a tiež požičovňu bežeckých potrieb.
viac >